Zapisz się za darmo na Biuletyn GPW FUTURES
i otrzymuj analizy kontraktów na wig20 i spółki na swoją skrzynke!
Email :
Imię :
Zgadzam się z polityką prywatności

poniedziałek, 15 sierpnia 2011

Analiza swig80, mwig40, 08octava, Zetkama

Swig80

Powyżej wykres indeksu najmniejszych spółek, który od kilku miesięcy zachowuje się bardzo słabo względem największych spółek i  indeksów zagranicznych. Jak widać nie było to przypadkowe bo prawdopodobnie uwzględniał on w cenach silną wyprzedaż, która ma miejsce na giełdach całego świata a w wraz z początkiem miesiąca mocno się pogłębiła.  Kurs zatrzymał się w tym tygodniu na bardzo mocnym wsparciu 61,8% zniesienia Fibonacciego wzrostu od dołka bessy. Uważam, że musiałoby być bardzo źle, żeby ten poziom został w najbliższym czasie wybity.  Moim zdaniem minima rynkowe, które ustanowiliśmy są przynajmniej średnioterminowym dołkiem. Jest to moja opinia bardzo subiektywna, ponieważ rynek(w tym komentarzu mówiąc rynek mam na myśli swig80) i tak zrobi swoje. Nawet pomimo przeceny, która według mnie dalej nas czeka na wig20 i amerykańskich indeksach, minimalne poziomy z minionego tygodnia powinny zostać obronione, co stworzyłoby sygnał kupna w postaci dywergencji. 

Mwig40

Tutaj sytuacja bardzo podobna do „maluchów”  z różnicą, że na indeksie zadziałało wsparcie 50% zniesienia wewnętrznego. Z pozoru wydaje się, że spółki z tego indeksu są silniejsze od swig80, ale proszę zauważyć, że podczas wzrostów małe spółki przebiły znacząco poziom 38,2% zniesienia bessy a mig40 tylko się  na nim zatrzymał.

Dolne cienie na obu indeksach mogą napawać optymizmem, ale z punktu widzenia wykresu tygodniowego nie widać żadnych oznak siły. Piątkowo sesja była bardzo udana dla małych i średnich spółek, które wzrosły znacząco więcej niż wig20, ale na potwierdzenie wreszcie silnego zachowania tych indeksów należy poczekać na test dołków, który powinien nastąpić.

08octava

Bardzo ciekawa spółka. Była jedną z oaz spokoju podczas wyprzedaży a nawet zyskiwała na wartości. Wydaje się, że pokonała trwale opór na 2,8zł. Wolumen także rośnie na wzrostach.  Trend wzrostowy nabiera rozpędu, co widać po zniesieniach fibo. Pierwsza korekta ruchu wzrostowego od dołka z 2009 do pierwszych testów poziomu 2,8zł przyniosła zniesienie 61,8% wzrostów a korekta  ruch u od początku 2011 do szczytów z lipca tylko 50% zniesienia wzrostów. Preferowany stop dla graczy długoterminowych to wybicie minimów na 2,3zł na tygodniowym a dla średnio i krótkoterminowych to minima z ostatniego tygodnia:  strefa 2,9-2,8zł na zamknięciu dnia.

Zetkama

Bardzo stabilna na rynku spółka od 2009. Ostatnie spadki można określić jako powrót do wyłamanych szczytów z połowy 2009 roku. Dodatkowo kumulacja zniesień w tych okolicach tworzą bardzo mocne wsparcie, które jest miejscem na stoploss dla inwestorów akceptujących takie ryzyko. Dodaje, że papier nie grzeszy płynnością. Analize wolumenu należy traktować bardziej edukacyjnie.


Podsumowując moim zdaniem od teraz małe i średnie spółki będą wykazywały się siłą w stosunku do wig20 i rynków zagranicznych, ponieważ spadki zaczęły uwzględniać w swoich cenach już dużo wcześniej, co było już znakiem ostrzegawczym dla niektórych inwestorów. Moje pozytywne odczucia nie stanowią jednak metody na grę, lecz należy na czekać na oznaki siły na wykresie tygodniowym, co będzie dawała nadzieje na długoterminowe poprawienie się sytuacji i bezpieczniejsze zarabianie pieniędzy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz