Zapisz się za darmo na Biuletyn GPW FUTURES
i otrzymuj analizy kontraktów na wig20 i spółki na swoją skrzynke!
Email :
Imię :
Zgadzam się z polityką prywatności

wtorek, 14 grudnia 2010

Wig-banki i Azoty Tarnów

WIG-BANKI
Jak wiadomo bardzo dużo zależy od siły banków na indeksie wig20. Ogólny obraz rynku bankowego przedstawia indeks wig-banki.                                                                            
Na wykresie tygodniowym naniosłem zniesienie fibonacciego ostatniej bessy, średnią ma50 i teoretyczne fale Elliota długoterminowych wzrostów. Na plus dla byków w długiej perspektywie czasowej przemawia klasyczne wybicie poziomu zniesienia 61,8% bessy na dużych obrotach po wcześniejszej korekcie. Widać, że te wartości indeksu są ważne, ponieważ zatrzymały dynamiczne wzrosty na bankach w kwietniu tego roku. Cały czas znajdujemy się w trendzie wzrostowym a kolejnymi oporami dla byków z liczb fibonacciego są 7600 i 8300p. Dodam, że w przypadku rozpoczęcia korekty prawdopodobnie dojdzie do wygenerowania dywergencji na MACD, co będzie silnym znakiem sprzedaży na wig-banki, co z pewnością odbije się na sytuacji wig20, który ostatnio jest silniejszym benchmarkiem od naszych ulubionych mwig i swig, z których spółek składa się portfel.

Azoty Tarnów
Spółka portfelowa, która jak na razie bardzo dobrze się ma. Tak jak mówiłem 3tyg temu wybiliśmy szczyty i podniosłem stop dla pozycji na 21,1zł(minima) na zakończenie dnia(EOD). Dobrym wyjściem z sytuacji jest także postawienie także ruchomego stoplossa na ma50 na EOD, lecz ja pozostaje przy rozwiązaniu klasycznym. Na wykres wrzuciłem także MACD i RS do indeksu wig. Mamy do czynienia z  dywergencją, co nie wróży dobrze, lecz może być to fałszywy sygnał(bardziej trzeba brać pod uwagę te formacje na dużych indeksach i słynniejszych walorach). Jeszcze jedno słowo do RS. Zachęcam do podglądnięcia wykresu z czerwca 2009. Wtedy mieliśmy historyczne maksimum na tym wskaźniku dla tej spółki. Nie musze mówić, co to może oznaczać . Nie należy jednak się tym przejmować w sytuacji trendu wzrostowego w jakim jesteśmy i takie informacje potraktować jako ciekawostkę. Dopiero w przypadku splecenia się wielu negatywnych czynników w jednym momencie takie sygnały są bardzo cenne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz