Zapisz się za darmo na Biuletyn GPW FUTURES
i otrzymuj analizy kontraktów na wig20 i spółki na swoją skrzynke!
Email :
Imię :
Zgadzam się z polityką prywatności

poniedziałek, 20 lutego 2012

Przegląd spółek portfelowych

08octava

Na piątkowej sesji z hukiem wybliśmy poziom oporu, lecz niestety nie utrzymaliśmy tych poziomów. Dzisiaj dość mocno podażowa świeca, lecz jest szansa na przebudzenie się waloru ze snu zimowego. Zwracam uwagę na obroty. SL bez zmian

ABMSolid

Na papierze trwa konsolidacja pod lokalnymi szczytami. Czekamy i SL pozostawiamy na tym samym poziomie.

Barlinek

Podobna sytuacja do poprzednika. Czekamy, SL ten sam.

BOMI

Dzisiejsza sesja pozostawia negatywny cień na wykres. Czekamy na rozwój sytuacji. Ze względu na obroty być może była to tylko próba wyciągnięcia z pozycji byków i powrót do wyłamanych wsparć. Jutrzejsza sesja powinna wiele wyjaśnić. SL na tym samym poziomie.

Boryszew

Luka hossy broni spadków i wraz ze zniesień 38,2% stanowi silne wsparcie. Znajdujemy się w konsolidacji pod szczytami na zmniejszonych obrotach, prawdopodobnie jesteśmy w trakcie rysowania płaskiej korekty, po której powinnien nastąpić atak na szczyty i kontynuacja ruchu wzrostowego. SL bez zmian, po wybiciu szczytów natychmiast podniesiemy wyżej a w przypadku negatywnie rozwijającej się sytuacji rynkowej spróbujemy zacieśnić zlecenia zabezpieczające.

CDRED

Obroty z sesji na sesje coraz mniejsze, co świadczy o coraz mniejszych emocjach i pozytywnym "wyciszeniu sytuacji". W połączeniu z prawdopodobną pułapką, o której wspominałem pare dni temu i wyrzuceniu małych graczy z rynków rozwija się bardzo dobra sytuacja do kolejnego spekulacyjnego ataku i szału zakupów. Oczywiście są to tylko przypuszczenia a wszystko zweryfikuje rynek. Czekamy z SL na tym samym poziomie(przypominam, że oczywiście na zamknięcie sesji).

MNI

Wejście pare dni temu w ten papier okazało się dobrą zagrywką i w tej chwili mamy już ponad 10% zysku. Możliwa jest korekta i powrót do wyłamanych poziomów. Może być to okazja do zakupu przez spóźnialskich. Korekta może być jednak płytka, co obserwowaliśmy w przypadku wcześniejszych spółek z portfela. Czekamy na korekte by podnieść SL na bezpieczny i zyskowny poziom.

Rovese

Kolejny walor w trakcie prawdopodobnie płaskiej korekty. Oczekiwany poziom korekty nie został jeszcze osiągnięty i wcale nie musi do tego dojść. Mimo to jest to poziom bezpieczeństwa i jego naruszenie traktujemy jako znak ostrzegawczy i ewentualny poziom zwrotny(baczna obserwacja zachowania kursu przed wejściem). SL bez zmian.

Sygnity

Po wygenerowaniu sygnału kupna, dzisiejsza sesja upłynęła pod znakiem korekty. Czekamy z SL na niezmiennym poziomie. Najbliższe sesje mogą być bardzo ciekawe.
Tell

Po długo oczekiwanym wybiciu w końcu ono nastąpiło. Obecnie możliwa jest krótka konsolidacja i krótkie zejście do poprzednich poziomów. W średnim terminie papier wszedł w trend wzrostowy i mamuy nadzieje, że ta tendencja się utrzyma. SL pozstawiamy jeszcze na tym samym poziomie.

Podsumowanie
W przypadku wszystkich pozycji czekamy na rozwój sytuacji. W większości jesteśmy na kilku-kilkudzisiesięciu procentach zysków, co pozwala nam na taką sytuacje. Czekamy na możliwość podniesienia SL-ów na bezpieczne poziomy z punktu widzenia analizy i naszego portfela(bezpieczne zyskowne poziomy). W przypadku korekty na rynku zlecenia zabezpieczające zrobią selekcję naturalną w naszym portfelu i pozostaną tylko najsilniejsze, co będzie dobrą sytuacją w przypadku kontynuacji ruchu wzrostowego w średnbim terminie. Celowo nie zamykam pozycji "z palca" by uniknąć nerwowych decyzji i pozwolić rynkowi na weryfikacje naszych zamierzeć,  ponieważ on zawsze ma racje.
11 komentarzy:

 1. co do octavi to widzę docelowo okolice 4zł czyli poziomy ograniczone przez ten górny cień świecy i tam będę zastanawiał się nad redukowaniem portfela

  OdpowiedzUsuń
 2. Moim zdaniem patrząc przez pryzmat ostatnich sesji możemy mieć doczynienia z wejściem w trwały trend wzrostowy. Widać, ze papier się ruszył-obroty wzrosły gigantycznie, więc może dzieje się coś pozytwnego. Oczywiście zweryfikuje to rynek i w przypadku niepowodzenia mamy SL.

  P.S
  Pod koniec tygodnia postaram się przygotować artykuł o inwestowaniu w oparciu o ogłoszenia wyników finansowych i analize wykresu na podstawie zmienności. Tą symulacje będę starał się poprowadzić na blogu i zobaczymy jakie będą z tego wyniki.

  pzdr.

  OdpowiedzUsuń
 3. jakoś ta akumulacja na szerokim ociężale idzie może przed EURo ruszą jeszcze w chwili obecnej grany jest wig20 i parę spółek

  OdpowiedzUsuń
 4. Hi, Nice post! Would you please consider adding a link to my website on your page. Please email me back.

  Thanks!

  Harry
  harry.roger10@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałem niedawno w Forbsie że Sygnity przeszło ostatnio restrukturyzację, która poprawiła ich wyniki finansowe. Ciekawe czy jest to już uwzglądnione w cenie ich akcji czy nie. Ponadto miałem okazje używać ich oprogramowania i działa to o niebo lepiej niż programy np. Asseco więc myśle że ta firma ma przed sobą przyszłość.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ogólnie ładnie wzrosty widać :) Osobiście byłabym zadowolona :)

  A jeśli chodzi o rozliczenie podatku giełdowego to polecam: http://www.sii.org.pl/6543/ochrona-praw/eksperci-sii-radza/jak-prawidlowo-wypelnic-deklaracje-pit-38.html

  OdpowiedzUsuń
 7. Oprócz inwestowania ważna jest także wiedza jak oszczedzac pieniadze- znajdziesz ją na www.stabilizacja-finansowa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Tak piszecie o tych wszystkich aktualnościach giełdowych, a co myślicie o inwestowaniu w platynę i pallad. Znalazłam taki artykuł https://mennicawroclawska.pl/platyna-pallad/ i czy ktoś mi może powiedzieć jaką sumę zainwestować na początek, tak żeby się nie przejechać? Będę wdzięczna!

  OdpowiedzUsuń
 9. świetna analiza. dużo się dowiedziałem

  OdpowiedzUsuń
 10. Swego czasu również przyglądałem się notowaniom Sygnity i Tell

  OdpowiedzUsuń