Zapisz się za darmo na Biuletyn GPW FUTURES
i otrzymuj analizy kontraktów na wig20 i spółki na swoją skrzynke!
Email :
Imię :
Zgadzam się z polityką prywatności

niedziela, 30 października 2011

Ciekawe spółki 30.10.11r.

LCCORP

Po mocnej fali spadkowej mamy doczynienia z obiecującym odreagowaniem. Wysokie obroty na dołku świadczą, że jest to ważny poziom i być może jest miejscem ważnego przesilenia. Na dzień dzisiejszy jesteśmy w trakcie konsolidacji pod oprem 38,2% fibo fali spadkowej(1,15zł.). Pokonanie tego poziomu na zamknięciu będzie sygnałem do kontynuacji wzrostów w kierunku 1.36zł. Jest to sygnał kupna dla naszego portfela.

Lentex

W długim treminie na wykresach w dłuższej perspektywie czasowej papier wygląda obiecująco. Niestety walor nie jest zbyt płynny, więc większe pozycje nie są preferowane. Na ostatniej sesji wybiliśmy opór w ok. 20zł. Obserwujemy spółke i przy ewentualnej korekcie(prawdopodobnie najpierw dotrzemy do ok. 22zł.) będziemy starać się wyznaczyć dobry poziom do wejścia w te akcje.

MCI

Na wykresie mamy interwał miesięczny. Widać, że w perspektywie długoterminowej jesteśmy prawdopodobnie w fazie akumulacji. Ostatnia biała świeca przerwała czarną serie i jest szansa na odwrócenie się trendu w średnim terminie. W najbliższym wpisie przyjrzę się wykresowi w perspektywie dziennej i spróbujemy wyznaczyć poziomy, gdzie kupno będzie bardzo atrakycjne.

Mieszko

W piątek wybiliśmy ostatnie szczyty na wysokich obrotach. Jest to klasyczny sygnał kupna. My poczekamy aż dotrzemy do ok. pierwszego dużego oporu Fibo w ok. 3,26zł. i po korekcie zająć pozycje.

MWTrade

Jesteśmy w fazie konsolidacji pod oporem. Papier zbliża się do wybicia i kontynuacji wzrostów. Ewentualne wybicie 10,3zł. na zamknięciu będzie sygnałem kupna z minimalnym zasięgiem na 12,5zł. Czekamy na dalszy rozwój sytuacji a kierunek na najbliższe tygodnie powinnien rozstrzygnąć się w nadchodzącym tygodniu.

PBG 

Podobna sytuacji do MWT. Czekamy na podejście pod 38,2% fibo(92,6zł.) i zachowanie papieru. Będziemy obserwować spółke na bieżąco.

Pekao

Podczas ostatnich sesji wybiliśmy mocny opór, gdzie znajdowało się m.in 38,2% fibo dużej fali spadkowej, kilka mniejszych wzniesień. Ważność tego poziomu wzmacniało to, że wiele razy zatrzymał on wzrosty. Udany atak jest sygnałem bardzo pozytywnym, ale trzeba uważać czy nie jest to pułapka na byki, ponieważ ogólnie cały rynek jest już wyprzedany. Najbliższe kilka sesji powinno upłynąć na testowaniu kolejnego oporu w ok. 155zł. Bardzo możliwy jest także powrót notowań w ok. dawnego oporu i kontynuacja wzrostów. Będziemy się częściej przyglądać tej spółce, ponieważ od niej w dużej mierze zależy kondycja wig20.

WIG20

Wybliśmy ważny opór w ostatnim tygodniu, przeskakując go luką hossy. Mimo wszystko obroty są coraz słabsze, więc można mieć wątpliwości co do tego ruchu. Moim zdaniem większa korekta może nastąpić dopiero z poziomu 2500p.(patrz na wykres-poziom fibo), więc spokojnie czekamy na rozwój sutuacji.

sobota, 29 października 2011

Analiza spółek portfelowych

08octava

Na wykresie mamy interwał tygodniowy. Atak na opór się nie powiódł, ale SL nie został wybity. Zwracam uwagę na sierpniowy ruch w górę, który wyglądał w bardzo podobny sposób. Atak na szczyt, dość dynamiczny spadek i drugie udane wybicie i duże wzrosty. Papier nie jest bardzo dynamiczny, więc słowo "dynamika" odnosi się tylko do analizowanego waloru, ponieważ dzienne fluktuacje cenowe nie są zbyt duże.

Azoty Tarnów

Tym razem wykres dzienny. Wczoraj mieliśmy doczynienia z korektą na spółkach chemicznych, więc gorszy nastrój udzielił się także azotom. Stoploss standardowo na lokalnym minimum czyli zamknięcie poniżej 29,89zł. Papier w średnim terminie wygląda dobrze i widać, że najbliższe dni będą decydujące, co do średnioterminowego kierunku.

City Interactive

Papier już dwa tygodnie jest u nas w portfelu.  Dał jak na razie dobrze zarobić. Stoploss podnosimy na bezpieczny i zyskowny poziom, więc w tej chwili wyeliminowaliśmy praktycznie do zera ryzyko utraty środków. Wybiliśmy silny opóri jak jestem tym zaskoczony, że uporaliśmy się z nim tak szybko. Przewaga popytu jest znaczna, ale możliwa jest krótka korekta, ale nie powinna ona schodzić poniżej 23,8zł na zamknięciu,gdzie umiejscowiony jest SL dla portfelowej pozycji.

Lubawa

Wczorajsza sesja przebiegła pod znakiem powrotu do niższych poziomów sprzed kilku dni. Droga do wzrostów jest otwarta. Pozostaje nam tylko czekać jak rozwinie się sytuacja. Stoploss  na minimach białego marubozu czyli zamknięcie na 0,84zł. powoduje zakmnięcie pozycji.

Dzisiaj wieczorem lub jutro pojawi się analiza wybranych  ciekawych spółek, które być może wejdą do portfela i przyglądniemy się także indeksom. Serdecznie zapraszam!

czwartek, 27 października 2011

Azoty Tarnów, CDred, CityInteractive, Lubawa, Wig20

Azoty Tarnów

Spółka jest skorelowana razem z innym chemicznym papierem Police. W związku z dzisiejszymsygnałem kupna na Policach, ruch na aztoach jest bardzo prawdopodobny. Dodatkowo znajdujemy się w konsolidacji pod szczytami. W ostatnich miesiącach obroty wskazują na trend wzrostowy. Minimalny zasięg wzrostów to 34zł. Papier wskakuje do portfela po 31,85zł.

CDred

Papier obserwujemy, oczekujemy na korekte bo wejście po tych poziomach jest zbyt ryzykowne. Jesteśmy na silnym oporze, więc zatrzymanie się trendu wzrostowego wysoce prawdopodobne.

CityInteractive

Walor portfelowy. Po wybiciu silnego oporu na 24zł. kurs powrócił i wykonał kolejny ruch wzrostowy, który właśnie się kształtuje. My cały czas oczekujemy poziomu 29zł. Dobre miejsce na SL to lokalne dołki czyli 24zł.

Lubawa

Kolejna spółka, która na zamknięciu dzisiejszej sesji weszła do Porfela. Gramy na klasyczne wybicie z konsolidacji potwierdzone obrotami. Minimalny zasięg to ok. 1zł.

Wig20

Pokonaliśmy niespodziewanie opór na 2380p. i na fali euforii notujemy kolejne lokalne maksima. Obecnie jesteśmy na kolejnym krótkoterminowym oporze o słabej wadze, więc jego pokonanie jest bardzo możliwe.  Mocny opory wynikające z poziomów Fibo i dodatkowo wspierane przez psychologiczne poziomy to 2500p. i 2600p. Tam oczekuje kontry niedźwiedzi. Ewentualna głębsza korekta powie nam coś więcej o rynku.

niedziela, 23 października 2011

08octava, Cityinteractive, Krezus, Silvano, Wig20

08octava

Spółka wiele razy wyminieniana na forum. Po sierpniowym wybibiciu z konsolidacji trend wzrostowy nabrał impetu. Wchodzi do portfela na zamknięciu ostatniej sesji. Wydaje się, że zakończyliśmy konsolidacje przy maximach.Stop Loss na poziomie 3,13zł. czyli poniżej lokalnych minimów.
Link do ostatniego wpisu nt.08octava: http://portfelgieldowy.blogspot.com/2011/08/analiza-swig80-mwig40-08octava-zetkama.html

CityInteractive

Ostatni tydzień a w szczególności jego końcówka przyniosła mocne zyski papierze. Kupno do portfela po 20,8zł. było bardzo dobrą decyzją. W tej chwili znajdujemy się po oporem na 24,2zł. i jego wybicie będzie oznaką siły i oczekujemy wtedy dojścia do poziomu 29zł., gdzie będę starał się zamknąć pozycje z jak najwyższym zyskiem.

Krezus

Mimo oczekiwanych spadków niestety one nie nastapiły, co zmusza nas do ciągłej obserwacji. W tej chwili wydaje się, że jesteśmy w trakcie formowania krótkoterminowego szczytu. Oczekiwany poziom to przynajmniej 4,39zł.

Silvano

Chcieliśmy zagrać na klasyczne wybicie z konsolidacji jednak styl w jakim się to stało nie napawa mnie optymizmem w stosunku do papieru. Dwie czarne świecie i niskie obroty przy wybiciu świadczą, że obecne wzrosty mogą być pułapką na byki. W tej chwili tylko obserwujemy papier, co wydarzy się dalej.

Wig20

Piątkowo sesja zakończyła się bardzo dynamicznym ruchem rynku w góre. Martwi jedynie to, że reszta giełdy nie zachowała się tak silnie jak największe spółki, co potwierdza nasze przewidywania, że siła popytu powoli się wyczerpuje i korekta jest bardzo potrzebna. W takiej sytuacji możemymieć jeszcze doczynienia z udanym atakiem na szczyty i test ok 2380p. wydaje się prawdopodobny.

wtorek, 18 października 2011

Wig20, Bomi, Boryszew, CEDC

WIG20

Obserwując sesje za oceanem ruch w kierunku 2380p.wydaje się bardzo prawdopodobny. Po osiągnięciu tego poziomu czekamy na zwrot rynku w dół i ocene charakteru ostatniego ruchu w góre. Na polskiej giełdzie powoli zbliżamy się do strefy wykupienia, co widać po osłabieniu się ruchów wzrostowych w stosunku do USA.

BOMI

Walor konsoliduje się na długoterminowych minimach na wzmożonych obrotach. Spadki jakie mieliśmy na giełdzie od lipca ominęły papier.(wszystko i tak jest w cenie) Od lipca wykazuje siłę. Będziemy obserwować spółke by przy sprzyjającej sytuacji zająć długoterminową pozycje.

Boryszew

Podobnie jak Bomi konsoliduje się na minimach. Ostatni ruch w górę był bardzo dynamiczny i dotarliśmy do oporu. Oczekujemy na korektę i będziemy się starać zająć pozycje.

CEDC

Podobnie jak reszta konsoliduje się na historycznych minimach. Aktywność inwestorów także wzrosła w ostatnich miesiącach. Będziemy obserwować papier w długim terminie.

Sytuacja na polskim rynku powoli zaczyna się poprawiać, więc warte uwagi jest podejście długoterminowe(kilka-kilkanaście miesięcy) w stosunku do ciekawych papierów. W każdym komentarzu będę starał się zamieścić przynajmniej jeden taki walor.

pzdr.

niedziela, 16 października 2011

Alterco, CityInteractive, Cormay, KGHM, Krezus, Silvano

Alterco

Pomimo spadkowej tendencji na GPW od lipca ten papier zachowuje się bardzo silnie zyskując na wartości od tamtego momentu. Obecnie jesteśmy w fazie korekty. Spróbujemy wejść w papier w ok. 38,2% 38,4zł, jeżeli będą szanse na zatrzymanie się spadków.

CityInteractive

Wykres tygodniowy prezentuje się bardzo ciekawie, ponieważ kurs obronił 61,8% zniesienia całej dużej fali wzrostowej. Jest to bardzo mocny poziom wsparcia z którego prawdopodobnie uformuje się większa korekta lub powrócimy do długoterminowego trendu wzrostowego. Dodatkowo krótkoterminowo też jestesmy na wpsarciu 61,8% zniesienia mniejszej fali wzrostowej. Papier wrzucam do naszego testowego portfela po ostatniej cenie zamknięcia czyli 20,8zł.

Cormay

Papier zawsze bacznie obserwowany na blogu. Prawidłowo przewidzieliśmy poziom wyjści z inwestycji przed większą korektą i teraz czekamy na ponowne sygnały kupna. Poziom 14zł., który był pierwszym mocnym wsparciem padł i poziomem,gdzie będziemy szukać wejścia to kolejna kumulacja fibo na 12,4zł.

KGHM 

Tak jak szybko spadaliśmy,tak szybko wszystko nadrobiliśmy. Niedźwiedzie zostały złapane w pułapke po wybiciu czerwonej strefy ok. 130zł. Teraz podeszliśmy od dołu po dawne wspracie i możmy oczekiwać korekty wzrostów, po której będziemy mogli powiedzieć coś więcej o aktualnej sytuacji technicznej.

Krezus

Wykres tygodniowy. Jeden z ostatnich liderów wzrostów. Obecnie znowu jesteśmy pod oporem na 4,65zł. i po ewentualnym wyłamaniu poziom 6zł. może stać się rzeczywistością. Teraz czekamy na korekte na dziennym i wejście w walor.

Silvano

Całe spadki na GPW ominęły ten papier szerokim łukiem. Znajdujemy się w konsolidacji pod szczytem i wybicie będzie oznaką rozpoczęcia długich wzrostów. Będziemy się spółce przyglądać częściej.

sobota, 15 października 2011

Indeksy GPW

Wig20

Spadki z września zatrzymały się na wsparciu Fibo(czerwony prostokąt) . Niestety nie osiągneliśmy potencjalnego zasięgu spadku, więc ostatnie wzrosty są zaskoczeniem, ale obserwacja rynku pozwoli nam na ocene tego ruchu. Obecnie znajdujemy się na słabym oporze, który już jest prawie wyłamany, ale najbliższy mocny opór to ok. 2380p. i tam powinniśmy ujrzeć silniejszą korekte spadkową.

Wig

Tutaj podobna sytuacja do wig20, ale nanieśliśmy wskaźnik Relative Strenght,który mówi nam o sile rynku i pozwoli określić przez jakie spółki napędzany jest obecny wzrost. Widać, że w coraz lepszej kondycji znajduje się GPW w stosunku do rynku amerykańskiego.. Oznacza to, że sytuacja się polepsza i jesteśmy w okolicach długoterminowego dołka, ale do mówienia o tym jeszcze jest za wcześnie. 

Mig40 i Swig80Małe i średnie spółki są coraz silniejsze od kilku dobrych tygodni a także nie wybiły sierpniowych dołków. Jutro przyjrzymy się spółkom z tych indeksów jako ewentualne okazje do zysków.

Dzisiaj bardzo krótko, ale mam nadzieję, że powróce do regularnych komentarzy po dzisiejszym dniu.